REKLAMA
Znaleziono 2485 wyników
Coraz bliżej rozpoczęcia nowych, wielkich inwestycji w Elektrociepłowni Siekierkiartykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej rozpoczęcia nowych, wielkich inwestycji w Elektrociepłowni Siekierki
Szykują się kolejne wielkie i kluczowe inwestycje w największej w Polsce i drugiej co do wielkości w Europie elektrociepłowni - Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie. ORLEN Termika S.A. zakończyła etap prekwalifikacji w postępowaniu przetargowym dotyczącym „Budowy Bloku Gazowo-Parowego klasy 500 MW, Kotłowni Gazowej oraz Obiektów i Infrastruktury towarzyszącej w Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie”. Wszystkie firmy, które wzięły udział w I etapie postępowania, otrzymały już oficjalną informację o wyniku oceny wniosków. II etapem postępowania będzie zapytanie ofertowe, które zostanie skierowane już do zakwalifikowanych wykonawców.
ORLEN zbuduje magazyn energii połączony z farmą fotowoltaiczną we Włocławkuartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN zbuduje magazyn energii połączony z farmą fotowoltaiczną we Włocławku
ORLEN stawia kolejny krok w kierunku nowoczesnej energetyki. Koncern zbuduje magazyn energii o mocy 2 MW i pojemności 4 MWh, który powstanie przy bloku CCGT we Włocławku. Instalacja zostanie w przyszłym roku zintegrowana z działającą tam elektrownią fotowoltaiczną, znacząco podnosząc jej wydajność i opłacalność. Będzie to pierwszy przyzakładowy magazyn energii ORLEN i ważny element strategii rozwijania zero- i niskoemisyjnych źródeł zasilania.
Kraków uczy, jak reagować! Ruszyło pierwsze w Polsce Cywilne Centrum Działań [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kraków uczy, jak reagować! Ruszyło pierwsze w Polsce Cywilne Centrum Działań [FILM]
Cywilne Centrum Działań to zarówno punkt informacyjny, jak i ośrodek szkoleniowy z zakresu bezpieczeństwa. Ma służyć przygotowaniu mieszkańców do świadomego i skoordynowanego działania w sytuacjach kryzysowych – od zagrożeń naturalnych po sytuacje nadzwyczajne. W otwarciu centrum, które mieści się przy ul. Balickiej 125B, wziął udział Aleksander Miszalski, prezydent Krakowa.
Na Podkarpaciu powstanie bateryjny magazyn energii (BESS)artykuł
Pokaż artykuł
Na Podkarpaciu powstanie bateryjny magazyn energii (BESS)
GOLDBECK SOLAR Polska podpisał kompleksową umowę EPC na realizację systemu magazynowania energii w bateriach (BESS) o mocy 8 M W i pojemności 16 M Wh, zlokalizowanego w Przeworsku, w pobliżu Rzeszowa w południowo-wschodniej Polsce.
PSE zakończyły budowę jednej z kluczowych inwestycji infrastrukturalnych w południowej Polsceartykuł
Pokaż artykuł
PSE zakończyły budowę jednej z kluczowych inwestycji infrastrukturalnych w południowej Polsce
Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. zakończyły realizację strategicznego projektu inwestycyjnego pn. „Budowa stacji elektroenergetycznej 220/110 kV Nysa wraz z wprowadzeniem linii 220 kV Ząbkowice – Groszowice”. To jedna z kluczowych inwestycji infrastrukturalnych w południowej Polsce, która znacząco poprawi bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej oraz stworzy warunki do dalszego rozwoju gospodarczego regionu.
6,6 mld złotych zainwestuje PGE w Rybniku do 2030 rokuartykuł
Pokaż artykuł
6,6 mld złotych zainwestuje PGE w Rybniku do 2030 roku
Kolejne miliardy zainwestowane zostaną w województwie śląskim. Zapewnią stabilność po odejściu od węgla. Jak informuje Ministerstwo Aktywów Państwowych 6,6 mld złotych inwestycji planuje Grupa PGE w Rybniku do 2030 roku.
Trwa budowa wielkich elektrowni gazowo-parowych w Ostrołęce i Grudziądzu [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa wielkich elektrowni gazowo-parowych w Ostrołęce i Grudziądzu [ZDJĘCIA]
W województwie kujawsko-pomorskim oraz na Mazowszu realizowane są dwie ważne inwestycje dla polskiego systemu elektroenergetycznego. To elektrownie gazowo-parowe w Grudziądzu i w Ostrołęce. Druga z nich weszła w ważny etap. Rozpoczęły się już próby ciśnieniowe kotła HRSG (ang. Heat Recovery Steam Generator – kocioł odzysknicowy), który jest jednym z najważniejszych urządzeń elektrowni.
W Polsce uruchomiono 7 nowych stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczychartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce uruchomiono 7 nowych stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych
Siedem nowych stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych włączono do krajowego monitoringu radiacyjnego, zarządzanego przez Państwową Agencję Atomistyki. Dane ze stacji udostępniane są na stronie PAA.
Align Technology otwiera wielki zakład produkcyjny we Wrocławiu. Pracę w nim znajdzie ponad 2500 osóbartykuł
Pokaż artykuł
Align Technology otwiera wielki zakład produkcyjny we Wrocławiu. Pracę w nim znajdzie ponad 2500 osób
Amerykańska firma Align Technology (Nasdaq: ALGN), wiodący światowy producent urządzeń medycznych, zajmujący się produkcją i sprzedażą systemu Invisalign®, skanerów wewnątrzustnych iTero™ oraz oprogramowania exocad CAD/CAM™ wykorzystywanych w ortodoncji i stomatologii odtwórczej, ogłosiła oficjalne otwarcie pierwszego zakładu produkcyjnego w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), który mieści się we Wrocławiu. Nowy obiekt jest trzecim regionalnym centrum produkcyjnym firmy Align na świecie, po Juarez w Meksyku i Ziyang w Chinach.
We Wrocławiu powstała pierwsza w Polsce miejska farma akwaponiczna artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstała pierwsza w Polsce miejska farma akwaponiczna
W stolicy Dolnego Śląska powstała pierwsza w Polsce farma akwaponiczna. Została oficjalnie otwarta 21 marca. Inwestycja została zrealizowana w ramach polsko-norweskiego projektu USAGE, którego celem było stworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni ekologicznej hodowli zwierząt i roślin uwzględniającej oszczędność wody w dwóch miastach: we Wrocławiu oraz w Oslo.
Rok 2022 był dobry dla rynku retail, ale wyzwań coraz więcejartykuł
Pokaż artykuł
Rok 2022 był dobry dla rynku retail, ale wyzwań coraz więcej
W jakiej kondycji jest dziś rynek centrów handlowych oraz jak wpływają na niego kolejne zewnętrzne kryzysy, z którymi musi się mierzyć? Komentuje Anna Malcharek, dyrektor zarządzająca Gemini Holding.
Prawie miliard strat zamiast bloku węglowego w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
Prawie miliard strat zamiast bloku węglowego w Ostrołęce
Działania zarządu spółki Elektrownia Ostrołęka związane z wycofaniem się z budowy bloku węglowego Ostrołęka C i z rozliczeniem przerwanej inwestycji były nielegalne (niezgodne z warunkami zawartego kontraktu) i niegospodarne, wynika z kontroli przeprowadzonej przez NIK. Wbrew interesowi spółki zarząd zaakceptował i pokrył roszczenia głównego wykonawcy projektu w wysokości ponad 958 mln zł netto, mimo że nie zweryfikował ani ich zasadności, ani wysokości.
[Poznań] Prace przy budowie Malta House potrwają do lipcaartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Prace przy budowie Malta House potrwają do lipca
W rok po rozpoczęciu budowy poznański biurowiec Malta House osiągnął swój najwyższy szczyt konstrukc...
[śląskie] Tarnowskie Góry chcą znaleźć się na trasie kolejowej do Pyrzowicartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Tarnowskie Góry chcą znaleźć się na trasie kolejowej do Pyrzowic
Przebieg linii kolejowej z Katowic do Pyrzowic musi zostać uzgodniony do końca 2013 roku. Wciąż nie...
[podkarpackie] Kierowcy na Podkarpaciu pojadą nowym odcinkiem A4artykuł
Pokaż artykuł
[podkarpackie] Kierowcy na Podkarpaciu pojadą nowym odcinkiem A4
27 maja 2013 roku Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję zezwalającą na oddanie do r...
Inpro Budowlaną Firmą Roku 2011artykuł
Pokaż artykuł
Inpro Budowlaną Firmą Roku 2011
Inpro S.A., jeden z czołowych trójmiejskich deweloperów, notowany na GPW, otrzymał wyróżnienie BUDOW...
[Wrocław] Na ul. św. Antoniego zamiast miejsc parkingowych powstanie skwerartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Na ul. św. Antoniego zamiast miejsc parkingowych powstanie skwer
To oznacza że w bliskim sąsiedztwie Rynku zlikwidowane zostaną kolejne miejsca parkingowe. Co prawda...
Sami budujemy nasze domyartykuł
Pokaż artykuł
Sami budujemy nasze domy
Pomimo bogatej oferty deweloperów segment domów jednorodzinnych wciąż zdominowany jest przez inwesto...
[Wrocław] Max Boegl nie dokończy stadionu. Miasto wyrzuca wykonawcę i szuka nowegoartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Max Boegl nie dokończy stadionu. Miasto wyrzuca wykonawcę i szuka nowego
Władze Wrocławia wypowiedziały w środę umowę na budowę Stadionu Miejskiego z firmą Max Boegl. Główny...
[Warszawa] Przy Rondzie ONZ rośnie superenergooszczędny biurowiecartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Przy Rondzie ONZ rośnie superenergooszczędny biurowiec
12 października br. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod Atrium 1, który ze wzg...
REKLAMA